2021-2022 Eğitim Öğretim Yılı Açık Ortaokul 2021-3 Dönemi Kayıt Yenileme İş ve İşlemleri

-17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan (30 Haziran 2005 ve öncesi doğumlu olup), öğrencilik durumu : silik, donuk ve aktif öğrencilerimiz için-

11 NİSAN 2022 TARİHİNDEN 29 NİSAN 2022 TARİHİ MESAİ BİTİMİNE KADAR YAPILACAKTIR. 

 Kayıt Yenileme Kılavuzu için tıklayınız.

ÖNEMLİ AÇIKLAMALAR

1- Öğrencilerimizin Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sistemine  girerek adres bilgileri sekmesi  altında bulunan adres ve telefon numaralarını güncellemeleri gerekmektedir.

2- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim sistemde özel durumu "tutuklu veya hükümlü" olan öğrencilerin 2021-3. dönem kayıt yenilemeleri yapılmayacaktır. Kayıt yenileme süresi içinde ceza evinden çıkanların özel durumları ceza evi öğretmeni/personeli tarafından güncellenmesi gerekmektedir.

3- Özel durumu "Tutuklu veya Hükümlü" iken kayıt yenileme süreci içerisinde dışarı çıkan öğrencilerden 2021-3. dönem için kayıt yenilemek isteyenlerin özel durumlarını Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri aracılığı ile değiştirerek kayıtlarını yeniletmeleri gerekmektedir.

4- Açık Öğretim Lisesi Bilgi Yönetim Sisteminde "Öğrenci Durumu: İNCELEMEYE ALINMIŞ ÖĞRENCİ" olan öğrencilerimizin kayıt yenileme ücreti  yatırmaları sistem tarafından engellenmiştir.  Bu durumdaki öğrencilerimiz kayıt yenileme tarihleri içerisinde Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine başvurarak İNCELEME DURUMLARININ kaldırılmasını talep etmeleri gerekmektedir.

Halk Eğitimi Merkezi Müdürlükleri öğrenci taleplerini açık lise e-posta adresine gönderecektir.

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından talepler incelenerek, talebi uygun görülen öğrencilerin inceleme durumları kaldırılacaktır.

İnceleme durumları kaldırılan öğrenciler kayıt yenileme ücretini yatırarak kayıtlarını yenileyebilecektir.

NOT:

Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğü tarafından incelemenin kaldırılması için bilgi ve belgeye ihtiyaç duyulması halinde istenen belgeler Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü aracılığıyla öğrenciye bildirecektir.

İstenen belgeleri tamamlayarak Halk Eğitimi Merkezi aracılığıyla Açık Öğretim Lisesi Müdürlüğüne gönderen öğrencilerin talepleri tekrar değerlendirilecektir. 

5- Açık Öğretim Lisesinde kayıtlı olup, kayıt yenileme kılavuzumuzda belirtilen ücret muafiyeti sağlayan "özel" duruma sahip öğrencilerin kayıt yenileme işlemleri; öğrencilerimizin ilan edilen kayıt yenileme tarihleri arasında, mesai saatleri içinde kayıt yenileme işleminin yapılmasına ilişkin talep dilekçelerini, mail, faks vb. iletişim araçları aracılığı ile Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüklerine ulaştırmaları durumunda öğrencilerimizin şahsen müracaat etmelerine gerek kalmaksızın Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü tarafından, dilekçe gönderdikleri her dönem için, kayıt yenileme işlemleri yapılacaktır.

6- Kayıt yeniletmek için mail, faks vb. iletişim araçları ile müracaat eden öğrencilerimizin kayıtlarını takip etmeleri ve Kayıt Yenileme Kılavuzunda belirtilenler hususlar doğrultusunda işlemlerini yürütmeleri gerekmektedir. 

7- Özel durumu olan öğrencilerimizin geçerli belgelerinin bir örneğinin Halk Eğitimi Merkezi Müdürlüğü arşivinde ve sisteminde taralı olması gerekmektedir. 

NOT:

Kayıt yenileme  ücreti 50 TL olup kayıt yenileyecek öğrencilerin bu ücreti;

https://odeme.meb.gov.tr adresinden tüm bankaların kredi kartı ile veya anlaşmalı bankalara (T.C. Ziraat Bankası Türkiye Halk Bankası veya Türkiye  Vakıflar Bankası) yatırması gerekmektedir.

Not: 2021/3 dönemi kayıt yenilemesini sadece 17 yaşını bitirip 18 yaşından gün alan (30 Haziran 2005 ve öncesi doğumlu olan) öğrencilerimiz yapabilecektir. 18 yaşından küçük olan öğrencilerimiz, kayıt yenileyemeyecekleri için dönem sınav ücretini  yatırmasınlar.